fbpx

Wybielanie zębów

Stomatologia laserowa

Wybielanie zębów

Jakie są stosowane metody wybielania zębów?

Różne metody wybielania zębów są powszechnie stosowane zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w warunkach domowych. Dostępne są też – głównie w sprzedaży internetowej – różnego typu zestawy do wybielania, do wykonania procedury samemu, bez kontroli specjalisty. Tego typu rozwiązania, gdzie cena jest często bardzo niska, mogą prowadzić do oparzeń dziąseł, czy przyczynić się do powstania poważnych schorzeń zębów.

Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie medyczne, które jest częścią stomatologii estetycznej, można uznać za skuteczne i bezpieczne, gdyż wykonywane jest pod okiem specjalisty. Nie da się samodzielnie, za pomocą preparatów dostępnych w drogeriach i aptekach, wybielić zębów tak dobrze, jak w gabinecie.

Wybielanie laserowe Mildent

Jak wygląda profesjonalny zabieg wybielania zębów?

W naszym Centrum Stomatologii Mildent rekomendujemy wybielanie laserowe. Zabieg wybielania musi być poprzedzony profesjonalną higienizacją (usunięcie osadów przez piaskowanie zębów i kamienia nazębnego poprzez skaling oraz instruktaż higieny pozabiegowej), wyleczeniem ubytków próchnicowych oraz określeniem progu pobudliwości bólowej i żywotności zębów.

Wybielanie zębów przy użyciu lasera stomatologicznego polega na pokryciu zębów specjalnym preparatem wybielającym, a następnie naświetlenie go za pomocą światła lasera. Jest to bardzo bezpieczna metoda wybielania. Jednocześnie daje bardzo dobre efekty poprawy pierwotnego koloru zębów, który może być nawet o 6-12 tonów jaśniejszy w skali kolornika VITA.

Uwaga: Wszystkie wypełnienia kompozytowe oraz materiały wykonane z porcelany nie ulegną wybielaniu!

Laser znacząco skraca proces wybielania zębów naszych pacjentów w stosunku do innych metod, np. nakładkowego wybielania zębów. Po zabiegu wybielania, przeprowadzamy zabieg remineralizacji oraz zniesienia nadwrażliwości pozabiegowej. Wykorzystujemy do tego dedykowany, wieloskładnikowy preparat po wybielaniu.

Wybielanie laserowe zebow w Mildent

Jak utrzymać efekt?

Po zabiegu wybielania należy przestrzegać kilku zaleceń dotyczących higieny pozabiegowej jamy ustnej, w tym tzw. białej diety.

Zaleca się aby pacjent unikał, w ciągu kilku dni po zabiegu wybielania, spożywania kwaśnych oraz barwiących pokarmów i picia takich napojów jak wino i kawa.

Przede wszystkim biała dieta jest niezbędna do tego, aby nie zepsuć efektów wybielania zębów tuż po zabiegu. Biała dieta, do której należą takie produkty jak ser biały, kefir, jogurt, maślanka, ryż, ziemniaki, czy makaron, są idealnym produktem odchudzającym i regulującym apetyt. Zaleca się jej stosowanie przez minimum 48 godzin po wybielaniu. Wynika to z tego, iż żel wybielający zwiększa tymczasowo porowatość szkliwa (zęby zachowują się wówczas jak gąbka), co prowadzi do znacznej podatności zębów na czynniki barwiące i sprawia, że produkty takie jak buraki, soki, czy sosy barwią zęby, powodując efekt odwrotny od zamierzonego.

Laserowe zabiegi wybielania są przeprowadzane przez nasze higienistki stomatologiczne.

Zapraszamy pacjentów z miast ościennych do naszej kliniki Mildent w Chorzowie. Z centrum Katowic dojazd na zabieg wybielania laserowego zajmie tylko 12- 15 minut.

Cennik stomatologia laserowa

Laserowe leczenie Aft250 PLN
Podcięcie wędzidełka języka lub wargi górnej/dolnej450 PLN
Kształtowanie linii dziąsła400 PLN
Leczenie nadwrażliwość szyjek zębowych150 PLN
Wybielanie laserowe zębów1200 PLN