Wybielanie laserowe 1 200 zł

Wybielanie laserowe 1 200 zł

Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie medyczne, które jest częścią stomatologii estetycznej, można uznać za skuteczne i bezpieczne, gdyż wykonywane jest po okiem dentysty.

W naszym Centrum Stomatologii Mildent proponujemy  wybielanie laserowe. Zabieg wybielania musi być poprzedzony profesjonalną higienizacją (usunięcie osadów i kamienia nazębnego, instruktaż higieny pozabiegowej), zabezpieczeniem ubytków próchnicowych oraz określeniem progu pobudliwości bólowej i żywotności zębów.

Przede wszystkim jednak biała dieta jest niezbędna do tego, aby nie zepsuć efektów wybielania zębów tuż po zabiegu. Biała dieta, do której należą takie produkty jak ser biały, kefir, jogurt, maślanka, ryż, ziemniaki, czy makaron, są idealnym produktem odchudzającym i regulującym apetyt. Zaleca się jej stosowanie przez minimum 48 godzin po wybielaniu.

Wynika to z tego, iż żel wybielający zwiększa tymczasowo porowatość szkliwa (zęby zachowują się wówczas jak gąbka), co prowadzi do znacznej podatności zębów na czynniki barwiące i sprawia, że produkty takie jak buraki, soki, czy sosy barwią zęby, powodując efekt odwrotny od zamierzonego.