Stomatologia dziecięca

Gabinet przyjazny dzieciom

Nasi lekarze są przygotowani do pracy z dziećmi, ich profesjonalne podejście i łagodność usposobienie sprawia, że wizyta w gabinecie stomatologicznym przestaje się najmłodszym pacjentom kojarzyć negatywnie. Nasze Specjalistyczne Centrum Stomatologii MILDENT zostało przystosowane, aby leczyć najmłodszych pacjentów bez bólu i stresu.

Nie tylko dbamy o zdrowe zęby naszych małych Pacjentów, ale także o to, aby czuli się u nas bezpiecznie i dobrze, a wizyta u stomatologa kojarzyła im się tylko pozytywnie, By pozostawić miłe wspomnienie po zabiegu, każde dziecko otrzymuje od nas niespodziankę. Podczas pierwszej wizyty adaptacyjnej dziecko otrzymuje profesjonalny zestaw do higieny jamy ustnej.

W trosce o zdrowy uśmiech naszych małych Pacjentów przygotowaliśmy specjalne udogodnienia:

  • wizyty adaptacyjne dla najmłodszych
  • kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych, których wybór pozostawiamy dzieciom
  • lakierowanie, lapisowanie, lakowanie
  • bezbolesne i bezstresowe znieczulenia dla dzieci
  • kącik dla dzieci z zabawkami i kolorowankami lub możliwość obejrzenia bajki w poczekalni
  • dla każdego “dzielnego pacjenta” specjalne nagrody

Gabinet przyjazny dzieciom

Wizyta adaptacyjna

Wizyta podczas której nasi najmłodsi Pacjenci poznają gabinet, oswajając się z nowym otoczeniem uczą się jak myć zęby.Czasami aby dziecko zgodziło się na przegląd lub zabieg w jamie ustnej koniecznych jest kilka wizyt adaptacyjnych.

Bardzo ważnym elementem profilaktyki zębów mlecznych są wizyty kontrolne u stomatologa. Najlepszy czas na pierwszą konsultację to okres do 6 miesięcy po wyrżnięciu się zębów mlecznych.

Przed pierwszą wizytą stomatolog nie budzi negatywnych skojarzeń u dziecka, warto więc to wykorzystać. Pierwsze wizyty adaptacyjne pozwalają na poznanie otoczenia i nabranie zaufania.  Przeprowadzone prawidłowo w miłej atmosferze mogą sprawić, że dziecko chętnie będzie przychodziło do gabinetu stomatologicznego.

Wizyta nie powinna być zaskoczeniem dla dziecka.Wcześniej należy z nim rozmawiać, oswajać z tematem, zainteresować go. Dobrze jest też wcześniej przyzwyczaić dziecko do stomatologa, wyglądu gabinetu, szumu urządzeń, zabierając je do dentysty.

Początek wizyty to zabawa, wzajemne zapoznanie z personelem i wyposażeniem gabinetu. Wspólnie oglądamy zęby i rozmawiamy w sposób zrozumiały dla dzieci o ich chorobach i leczeniu. Wszystko po to by zdobyć zaufanie naszych małych pacjentów.