Skaling + piaskowanie od 300 zł!

Profesjonalne czyszczenie zębów z kamienia i osadów

Skaling i piaskowanie zębów są podstawowymi zabiegami higienizacyjnymi w stomatologii. Wykonuje się je jednocześnie, gdyż wzajemnie się uzupełniają. Za pomocą skalera ultradźwiękowego usuwany zostaje kamień nazębny, natomiast z osadem doskonale daje sobie radę piaskarka.

Kamień nazębny to nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia naszych zębów i dziąseł. Poprzez bakterie w nim zawarte powoduje zakwaszenie PH w ustach, a w konsekwencji demineralizacje szkliwa. Innymi groźnymi następstwami są choroby dziąseł  i przyzębia takie jak: parodontoza, odsłonięcie szyjek zębowych, rozchwianie zębów.

Osady nazębne mogą być różnego pochodzenia. Najczęściej narażeni są palacze, osoby spożywające dużo kawy i herbaty. Zgromadzenie dużej ilości osadów powoduje przede wszystkim nieestetyczny wygląd naszego uśmiechu.

Skaling i piaskowanie powinny być wykonywane w ramach profilaktyki 2 razy w roku. Zadbaj o wygląd i zdrowie swoich zębów. Skorzystaj z wyjątkowej okazji i zgłoś się na wizytę.

Zabiegi skalingu i piaskowania wykonywane są przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne.