Implantologia

Odbudowa uzębienia

Implantologia jest najmłodszą i jednocześnie najszybciej rozwijającą się dziedziną stomatologii. Oferuje nam wiele korzystnych możliwości. Różnorodność systemów implantologicznych pozwala doskonale dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb, a współczesne metody regeneracji kości umożliwiają implantacje u praktycznie każdego pacjenta. To najlepszy sposób na uzupełnienie zarówno pojedynczego braku zęba, braków wielozębowych jak i bezzębia.

Implanty stomatologiczne

Implant to odpowiednik korzenia. Wykonany jest z metalu- tytanu, będącego metalem biokompatybilnym, co oznacza, iż organizm ludzki akceptuje go jak własną tkankę. Zostaje on wprowadzony do kości podczas zabiegu chirurgicznego, który jest całkowicie bezbolesny. Kolejnym etapem jest wykonanie części protetycznej, czyli uzupełnień opartych na „sztucznym korzeniu” w formie koron, mostów oraz protez stałych lub ruchomych. Jedną z głównych zalet jest brak konieczności szlifowania zębów oraz zapobieganie zanikowi kości wyrostka zębodołowego, który następuje po usunięciu zębów.

Bardzo istotnym elementem leczenia implantologicznego jest prawidłowe zaplanowanie. Lekarz ocenia miejsce osadzenia implantu na podstawie zdjęć radiologicznych i tomografii komputerowej oraz sytuacji klinicznej w jamie ustnej, dlatego tak ważna jest dokładna konsultacja oraz indywidualna analiza Pacjenta.

Zabiegi przeprowadzane są przez wysokiej klasy specjalistę. W naszym Centrum Stomatologii korzystamy z systemu implantacyjnego firmy MIS.