Turystyka medyczna

Kompleksowa oferta wyjazdowo-lecznicza

Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne MILDENT oferuje możliwość przylotu do Chorzowa w celu odbycia kompleksowego leczenia stomatologicznego. Zapewniamy indywidualne podejście do Pacjenta  oraz zaplanowanie całego leczenia. Podczas pobytu w Centrum odwiedzający może liczyć na stały kontakt  i wsparcie zespołu Centrum MILDENT w przypadku jakichkolwiek problemów.

Wstępny Plan leczenia

Diagnostyka ON-LINE

Doceniając czas naszych Pacjentów cały proces diagnostyki odbywa się jeszcze przed przybyciem do Chorzowa. Na podstawie kontaktu mailowego ustalone zostaną dane osobowe, formy kontaktu i krótkie opisy problemów, z którymi Pacjent się boryka. Na podstawie tych informacji, badań dodatkowych, a także na podstawie zdjęcia pantomograficznego zostanie wydana wstępna diagnoza.

Plan leczenia

Po przeprowadzeniu wstępnej diagnozy Pacjent otrzyma dokładny plan leczenia, które przeprowadzone zostanie w Specjalistycznym Centrum Stomatologii MILDENT. Leczenie dostosowane będzie do wymagań indywidualnych, a także do możliwości finansowych Pacjenta. Przesłany zostanie również wstępny koszt poszczególnych zabiegów. Po akceptacji przez Pacjenta planu leczenia, przystąpimy do jego realizacji.

Realizacja

Oferujemy kompleksową realizację pobytu w Chorzowie wraz z rezerwacją biletów samolotowych/kolejowych, odebranie z lotniska czy ze stacji, zorganizowanie noclegu i zadbaniem o czas wolny naszych Pacjentów. Przez cały okres pobytu będzie możliwość kontaktu z zespołem Specjalistycznego Centrum Stomatologii MILDENT i uzyskania pomocy w każdej sprawie.

Miasto

Chorzów, położony w samym sercu 3,5 milionowej aglomeracji, jeszcze kilka lat temu był typowym dla Górnego Śląska ośrodkiem wielkiego przemysłu. Przemiany zachodzące w kraju i piętnaście lat odrodzonego samorządu wpłynęło na zmianę oblicza miasta.

Miasto wyładniało. Rozwija się i wykorzystuje swój potencjał: centralne położenie w regionie, dogodne połączenia kolejowe, drogowe (Drogowa Trasa Średnicowa, autostrada A4, bliskość portów lotniczych w Przyrzowicach i Balicach), bezpośrednie sąsiedztwo z Katowicami – stolicą województwa śląskiego, tradycje silnego środowiska rzemieślniczego, dobrze prosperującego handlu i usług oraz lokalizację na swoim terenie, unikalnego w skali europejskiej Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka.


Planetarium Śląskie WPKiW w Chorzowie.
Fot.: Jan Mehlich (CC-BY-SA 3.0)

Atrakcyjność tego niepowtarzalnego kompleksu przyrodniczo-rekreacyjnego z Wesołym Miasteczkiem, ogrodem zoologicznym, Planetarium wraz z obserwatorium astronomicznym, parkiem etnograficznym, kolejką linową, torem saneczkowym, bazą hotelową i uznanym za narodowy Stadionem Śląskim, ciągle wzrasta.

Dumą Chorzowian jest reprezentacyjny pasaż handlowy ulica Wolności. Nowoczesny deptak na zabytkowej zarazem ulicy z jednej strony wieńczy wzniesiony w XIX wieku budynek poczty z podświetlaną wieżą i plac z fontanną, z drugiej zaś, monumentalny XIX wieczny kościół św. Jadwigi. Eleganckie sklepy, restauracje, kawiarenki, puby, galerie wkomponowane w piękną XIX wieczną architekturę mieszczańskich kamienic tworzą niepowtarzalny klimat pasażu. Deptak zajmuje również szczególne znaczenie w życiu kulturalnym miasta. Co roku można tutaj podziwiać barwny korowód artystów Międzynarodowych Festiwali Folklorystycznych, latem przygrywają zakorzenione w śląskiej tradycji orkiestry dęte.


Teatr Rozrywki w Chorzowie
Fot.: Jan Mehlich (CC-BY-SA 3.0)

Miasto jest znane dzięki wspaniałym musicalom Teatru Rozrywki. Ważną instytucją kultury jest Muzeum, słynące z bogatych zbiorów numizmatycznych. Najstarszym, bo pochodzącym z końca XVI wieku zabytkiem jest drewniany kościół św. Wawrzyńca. Niepowtarzalny urok nadają miastu zabytki kultury sakralnej oraz przemysłowej – dawne kolonie robotnicze i stojący w centrum szyb górniczy św. Elżbiety. Bogatą działalność wystawienniczą prowadzą liczne chorzowskie galerie. Wzrasta ranga Chorzowa jako znaczącego ośrodka bluesowych festiwali oraz miejsca koncertów największych gwiazd światowej muzyki takich jak: U2, The Rolling Stones, Metallica.

Atrakcyjne tereny rekreacyjne, baseny i kryte pływalnie, korty, hale sportowe to kolejne aspekty rozwoju współczesnego miasta. Miasto może się pochwalić profesjonalnymi obiektami sportowym, do tych należy przede wszystkim największy w kraju, uznany za narodowy Stadion Śląski, modernizowany stadion miejski K.S. „Ruch” Chorzów, nowoczesny kompleks sportowy ze stadionem lekkoatletycznym i boiskiem ze sztuczną trawą, zespół krytych oraz otwartych kortów tenisowych, nowoczesne hale sportowe. Mapę sportowych obiektów Chorzowa uzupełniają ośrodki jeździeckie, siłownie, fitness kluby i kręgielnie.

Sytuacja gospodarcza Chorzowa w ostatnich kilkunastu latach zmieniła się diametralnie. Przemysł wydobywczy przeszedł do historii a restrukturyzację przeszły zakłady przemysłu hutniczego i chemicznego. Miasto postawiło na rozwój szkolnictwa wyższego, małej i średniej przedsiębiorczości, handlu i usług. Chorzów jest przyjazny dla przedsiębiorców i kapitału zagranicznego, a inwestorzy lokujący tutaj w strefach gospodarczych korzystać mogą z ulg podatkowych i zwolnień.

Wszystko o MIEŚCIE na stronie internetowej www.chorzow.um.gov.pl.

Źródło: Urząd Miasta w Chorzowie 

Kultura

CHORZÓW jest miastem oferującym bogatą ofertę kulturalną. CHORZOWSKIE Teatry, Kluby, Restauracje,Domy Kultury,Parki,Centra Kultury obfitują w wiele wydarzeń, które przypadną do gustu nawet wybrednym koneserom.

Więcej informacji:

Rekreacja

W trackie pobytu w Chorzowie, można aktywnie wypoczywać. Samo miasto oferuje wiele atrakcji, której zaspokoją najbardziej wymagających. Możliwości jest wiele, poczynając od ścieżek rekreacyjnych, tras do Nordic Walking, wielu tras rowerowych, przez liczne baseny, hale sportowe, korty tenisowe i squashowe, do przejażdżek konnych w malowniczych okolicach Chorzowa. Obowiązkowym punktem na mapie Chorzowa jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku. Na terenie Chorzowa rozciąga się ogromny, największy śląski park, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka. Prócz zwykłych alejek parkowych, placów zabaw, stawków i niewielkiego jeziorka znajdują się tu także: planetarium, zoo, stałe wesołe miasteczko, skansen. Po terenie można poruszać się kolejką wąskotorową. Kto chce powspinać się po drzewach niczym Tarzan, może udać się do dużego Śląskiego Parku Linowego „Palenisko” na południowej granicy parku koło zoo i wesołego miasteczka. Na przeciwległym krańcu rozciąga się strefa, na której można pograć w paintball. Również rowerzyści nie będą zawiedzeni. Przyjemną przejażdżkę zapewnia zataczająca w parku dużą pętlę ścieżka rowerowa, kto zaś poszukuje zastrzyku adrenaliny na dwóch kółkach, powinien skorzystać ze specjalnie przygotowanego Rowerowego Toru Zjazdowego między al. Leśną a Klonową lub z rozciągającego się między al. Klonową a skansenem Rowerowego Toru Dirtowego.

Plażowanie, windsurfing, kajaki i żagle…

Chorzów sąsiaduje z miastem Katowice, które oferuje wiele atrakcji rekreacyjnych. Choć Katowice leżą na Wyżynie Śląskiej, a nie na pojezierzu, w okolicy nie brakuje jezior – są to jednak wyłącznie sztuczne zbiorniki. Po północnej stronie Katowic i całego Zagłębia Górnośląskiego znajdziemy kilka jezior. Jedne z największych akwenów na Górnym Śląsku to zbiorniki Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Są to cztery zalane wyrobiska piasku. Dwa z nich – Pogoria I i III mają zagospodarowane brzegi z plażami, ośrodkami wypoczynkowymi i wypożyczalniami sprzętu wodnego, natomiast zbiornik nr II to użytek ekologiczny, siedlisko licznych ptaków wodnych, otoczony szuwarami i lasami.

Wokół jezior wiodą ścieżki i dróżki spacerowe. Służą one także rowerzystom.

Do kąpieli i plażowania lepiej nadaje się jezioro I, otoczone zielenią lasów. Oczywiście możemy tu także pożeglować lub pożyczyć kajak w Klubie Sportów Wodnych „Fregata”. Natomiast Pogoria III to ulubione miejsce windsurfingowców z całego regionu, a także amatorów jachtingu. Nie wolno tu natomiast uprawiać sportów motorowodnych, bo jezioro jest strefą ciszy.

Z lotu ptaka – samolotem, balonem, na spadochronie

W pobliżu centrum Katowic, zaraz za autostradą A4 na terenach Doliny Trzech Stawów, znajduje się lotnisko sportowe Aeroklubu Śląskiego. Organizuje on szkolenia dla przyszłych pilotów samolotów turystycznych, ultralekkich, szybowców i balonów. Także w kilku innych miastach województwa nie tak daleko od Katowic działają lotniska sportowe z lokalnymi aeroklubami.

Aby spojrzeć na górnośląskie miasta z powietrza, nie trzeba latać samolotem. Można wznieść się w górę w niemal zupełnej ciszy – balonem na ogrzane powietrze. Loty widokowe nad Górnym Śląskiem, ale też na Podbeskidziu i na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, organizuje firma Sky Adventure z bazą w Łaziskach Górnych.

Więcej adrenaliny dostarczają skoki na spadochronach. Jeśli nie chcemy przechodzić specjalnego szkolenia pozwalającego na samodzielne skoki możemy zamówić skok w tandemie z instruktorem. W okolicach Katowic można skakać nad lotniskiem sportowym w Rybniku i w Gliwicach. Skoki organizują: Avis, Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Rybnickiego Okręgu Węglowego lub Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Więcej informacji:

Góry

Ze względu na swoje położenie, Chorzów jest świetną bazą wypadową w Góry Polskie, Karpaty oraz Beskid Śląski oferują przepiękne widoki na szlakach turystycznych oraz niezapomniane wrażenia z turystyki wodnej, rowerowej otoczonym górami. Jest to wspaniałe miejsce do organizacji ognisk, paintballa, przejażdżek quadami oraz autami terenowymi. W zimie natomiast Karpaty i Beskid Śląski z pewnością zadowolą amatorów białego szaleństwa. W okolicy znajduje się wiele stoków narciarskich i snowboardowych.

Ciekawostki

Zakupy

Oprócz tego że CHORZÓW I OKOLICE są ośrodkiem kulturalno- rozrywkowym, jest doskonałym miastem na zakupy. Oferta zaczyna się od małych butików na deptaku w okolicy rynku z łatwym dojazdem do centrów handlowych w Katowicach i okolicach, które oferują wiele promocji i wyprzedaży sezonowych. Jedno z najbardziej popularnych galerii- SILESIA znajduje się w ścisłym sąsiedztwie naszego MIASTA.