Stomatologia estetyczna

Zadbaj o piękno swoich zębów


Zęby większości z Nas, nawet jeśli są zdrowe często nie wyglądają tak perfekcyjnie jakbyśmy sobie tego życzyli. Bywają przebarwione, ciemne, a ich kształt często odbiega od ideału. Z pomocą przychodzi nam stomatologia estetyczna. W Naszym Centrum Stomatologii oferujemy swoim Pacjentom szeroki zakres usług pozwalających przewrócić dawną świetność naszym zębom, zaczynając od podstawowych zabiegów takich jak skaling, piaskowanie, poprzez wybielanie, a na korekcji kształtu zębów dzięki licówkom kompozytowym i porcelanowym kończąc. Zadowolą one nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki nim każdy z nas będzie mógł się cieszyć nieskazitelnym uśmiechem, który wpływa nie tylko na poprawę naszego samopoczucia, ale również na pewności siebie. Zapewni on każdemu zdrowszy i szczęśliwszy wizerunek, który zdecydowanie poprawi także nasze stosunki międzyludzkie.

W zakresie stomatologii estetycznej oferujemy:

Specjalistyczne zabiegi czyszczenia

Złogi kamienia nazębnego to duży defekt wizualny, ale także zagrożenie dla zdrowia naszych zębów i dziąseł. Jego wyeliminowanie możliwe jest jedynie w gabinecie stomatologicznym za pomocą skalingu ultradźwiękowego. Kolejnym etapem jest zabieg piaskowania, czyli usunięcia osadów za pomocą piaskarki. Stosuje się go nie tylko jako zabieg uzupełniający usunięcie kamienia, ale również jako przygotowanie do wybielania zębów oraz podczas leczenia ortodontycznego.

Leczenie wad zgryzu

Leczenie wad zgryzu poprzez korekcję ortodontyczną pozwala nie tylko na likwidacje zaburzeń ustawienia zębów ze względów terapeutycznych, ale także na poprawę wyglądu naszego uśmiechu.

Wybielanie zębów


Jest to zabieg przywracający jasny, zdrowy i promienny uśmiech. Przeznaczony jest dla osób odczuwających dyskomfort spowodowany ciemnym, żółtym kolorem zębów.

W naszym Centrum Stomatologii oferujemy Pacjentom wybielanie gabinetowe oraz nakładkowe.

Wybielanie gabinetowe odbywa się na jednej wizycie, podczas której na zęby nakładany jest żel rozjaśniający aktywowany lampą LED. Jeden zabieg składający się z 3 sesji trwających po 15 minut pozwala na natychmiastowe wybielenie zębów bez uszkodzenia szkliwa.

Wybielanie nakładkowe polega na samodzielnej aplikacji żelu rozjaśniającego do indywidualnie przygotowanych nakładek. Pacjent wykonuje tą czynność w zaciszu domowym na czas snu( ok. 8 godzin) przez okres ok 10-14 dni. Jest to zabieg zupełnie bezpieczny, nieszkodliwy, a jego skuteczność sięga 90%.

Nie wszystkie rodzaje przebarwień można rozjaśnić w tradycyjny sposób. Zęby martwe oprócz wybielania zewnętrznego, należy wybielić również od wewnątrz. W tym celu stosuje się specjalne preparaty, które poprzez utlenianie przyczyniają się do zmiany koloru zęba.

Korygowanie i konturowanie

Korygowanie i konturowanie zębów ma na celu zmianę kształtu zęba poprzez konturing i bonding.

Konturing polega na delikatnym oszlifowaniu zęba za pomocą wierteł diamentowych, gumek i materiałów ściernych. Dzięki temu zęby uzyskują zamierzony kształt bez uszkadzania ich.

Bonding to aplikacja na powierzchnię zęba cienkiej powłoki kompozytowej o dobranym odpowiednio kolorze bez konieczności znacznego szlifowania. Skutecznie maskują przebarwienia szkliwa oraz korygują wady rozwojowe i nieprawidłowy kształt zęba.

Powyższe zabiegi można wykonać na jednej wizycie w naszym gabinecie, nawet bez potrzeby znieczulania pacjenta. Pozwalają one na natychmiastową zmianę niewielkich wad estetycznych zebów.

Odbudowa korony zęba materiałem kompozytowym

Odbudowa korony zęba materiałem kompozytowym jest możliwa np. w przypadku ubytków klinowych, starć, pęknięć, odłamań czy też rozległych ubytków próchnicowych. Takie rekonstrukcje cechują się wysoka estetyką, połyskiem oraz trwałością i wytrzymałością.

Licówki porcelanowe

Jest to rozwiązanie spełniające wymagania najbardziej wymagających Pacjentów. Nie tylko zmieniają wygląd zębów zniszczonych, dotkniętych urazem bądź nieprawidłowo ustawionych, ale także chronią twarde tkanki. Jest to uzupełnienie protetyczne stosowane na przedniej powierzchni zębów. Pełen zestaw licówek daje efekt tzw. „Hollywood smile”. Wykonanie i założenie licówek nie wiąże się z koniecznością usuwania dużej ilości tkanki. Sprawdzają się zarówno w korekcji dużych problemach estetycznych jak i w drobnych poprawkach.

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna to doskonała ozdoba, która pozwala na zaakcentowanie naszej indywidualności. W swej ofercie do wyboru mamy kilka rodzajów biżuterii w zależności od stylu i upodobań.