Pełny pakiet higienizacyjny tylko 250 zł!

Dowiedz się więcej i umów na wizytę: 517 740 678

Pełny Pakiet Higienizacyjny 250 zł!

Usunięcie kamienia nazębnego oraz piaskowanie wykonywanie przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną w atrakcyjnej cenie 250 zł. Zadbaj o zdrowie swoich zębów i dziąseł! Nie przegap okazji!

Szczegóły pod nr tel. 517 740 678 oraz w rejestracji Specjalistycznego Centrum Stomatologii MILDENT. Promocje nie łączą się.


Skaling i piaskowanie zębów są podstawowymi zabiegami higienizacyjnymi w stomatologii. Wykonuje się je jednocześnie, gdyż wzajemnie się uzupełniają. Za pomocą skalera ultradźwiękowego usuwany zostaje kamień nazębny, natomiast z osadem doskonale daje sobie radę piaskarka.

Kamień nazębny to nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia naszych zębów i dziąseł. Poprzez bakterie w nim zawarte powoduje zakwaszenie PH w ustach, a w konsekwencji demineralizacje szkliwa. Innymi groźnymi następstwami są choroby dziąseł  i przyzębia takie jak: parodontoza, odsłonięcie szyjek zębowych, rozchwianie zębów.

Osady nazębne mogą być różnego pochodzenia. Najczęściej narażeni są palacze, osoby spożywające dużo kawy i herbaty. Zgromadzenie dużej ilości osadów powoduje przede wszystkim nieestetyczny wygląd naszego uśmiechu.

Skaling i piaskowanie powinny być wykonywane w ramach profilaktyki 2 razy w roku. Zadbaj o wygląd i zdrowie swoich zębów. Skorzystaj z wyjątkowej okazji i zgłoś się na wizytę.

Zabiegi skalingu i piaskowania wykonywane są przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne.